Smeg FC20EN4AM Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FC20EN4AM (32 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg FC20EN4AM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/32

FC20EN4AX
FC20EN4AM
User Manuel
Freezer - Fridge
EN
Bedienungsanleitung
Kühl-Gefrierkombination
DE
Manuel d’utilisation
Congélateur – Réfrigérateur
FR
Manuale per l’uso
Congelatore - Frigorifero
IT
Handleiding
Vriezer - Koelkast
NL
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FC20EN4AM |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 75000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 680 mm |
| Höjd: | 2010 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 274 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 2.1 m |
| Fryskapacitet: | 8 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Djup utan handtag: | 650 mm |
| Produktens färg: | Beige |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 18 h |
| Djup med öppen dörr: | 1198 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 360 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 41 dB |
| Klimatkategori: | ST-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Ansluten effekt: | 180 W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 94 l |
| Fryskapacitet brutto: | 104 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 379 l |
| Kylkapacitet brutto: | 275 l |
| Kylkapacitet netto: | 266 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 22 l |
| Antal löstagbara hyllor: | 2 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FC20EN4AM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026