Smeg FC20XDNE Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg FC20XDNE (52 sidor) i kategorin kylskåp. Denna manual har varit användbar för 37 personer och betygsatt av 6 användare till ett genomsnitt på 4.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
2.9 MB
Antal sidor
52
Nedladdningar
730
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FC20XDNE |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 63500 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 592 mm |
| Höjd: | 2000 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 246 kWh |
| Antal fryslådor: | 3 |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Fryskapacitet: | 9 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Djup utan handtag: | 592 mm |
| Nettodjup utan dörr: | 582 mm |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 10 h |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Material, hölje: | Stål |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Total kapacitet netto: | 331 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 38 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 4 |
| Äggfack: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 70 W |
| Fryskapacitet netto.: | 96 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Kylkapacitet netto: | 235 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Styrhjul: | Nej |
| Vattenberedare: | Nej |
| Dörröppningsvinkel: | 90 ° |
| Bredd med öppen dörr: | 644 mm |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 235 l |
| Iskrossning: | Nej |
| Antal löstagbara hyllor: | 3 |
| Burkhylla: | Nej |
| Multi-luftflödessystem (frys): | Nej |
| Innerbelysning, frys: | Nej |
| Fellarm: | Nej |
| Felindikation: | Nej |
| Displayens placering: | På dörren |
| Färskzon-fack bruttokapacitet: | 243 l |
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026