Smeg FQ60XE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FQ60XE (25 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Smeg FQ60XE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/25

FQ60XE
en
it
Instruction Manual
Manuale di istruzioni
pt
nl
fr
sv
de
da
fin
no
ru
Gebruiksaanwijzing
Notice d'Utilisation
Bruksanvisning
Brugsvejledning
Bedienungsanleitung
Käyttöohje
Bruksanvisning
ﻡﺩﺧﺗﺳﻣﻟﺍ ﻝﻳﻟﺩ
pl
Instrukcja u
ż
ytkowania
uk
Посібник користувача
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FQ60XE |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 126000 g |
| Bredd: | 910 mm |
| Djup: | 750 mm |
| Höjd: | 1820 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 338 kWh |
| Antal fryslådor: | 3 |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 2.4 m |
| Förpackningens bredd: | 978 mm |
| Fryskapacitet: | 4.6 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Produktdesign: | Amerikansk dörr |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LED |
| Låddjup: | 780 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 136000 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 10 h |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Material, hölje: | Stål |
| Antal hyllor i frysen: | 2 |
| Apparatens placering: | Inbyggd/fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 0.8 A |
| Total kapacitet netto: | 541 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 37 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 4 |
| Äggfack: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 200 W |
| Frys - Antal hyllor: | 2 |
| Fryskapacitet netto.: | 165 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 626 l |
| Kylkapacitet netto: | 376 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Vattenberedare: | Nej |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Anti-lukt filter: | Ja |
| Dörrfack för flaskor: | Ja |
| Blue light-teknik: | Ja |
| Frys - antal kompressorer: | 1 |
| Snabbnedkylningsfunktion: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FQ60XE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026