Smeg FS18EV3HX Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FS18EV3HX (143 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Smeg FS18EV3HX eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FS18EV3HX |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 64000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 650 mm |
| Höjd: | 1860 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 132 kWh |
| Sladdlängd: | 2.1 m |
| Förpackningens bredd: | 664 mm |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Kylmedium: | R600a |
| Ursprungsland: | Turkiet |
| Djup utan handtag: | 650 mm |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 728 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 69000 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 0.52 A |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 40 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 3 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 5 |
| Ansluten effekt: | 110 W |
| Frysfritt system: | Ja |
| Kylmediets vikt: | 39 g |
| Kylkapacitet brutto: | 404 l |
| Kylkapacitet netto: | 380 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Multi-luftflödessystem: | Ja |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 358 l |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Färskzon-fack bruttokapacitet: | 404 l |
| Kemikalieskattesänkning (Sverige): | 50 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FS18EV3HX ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026