Smeg KI90CE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg KI90CE (1 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg KI90CE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/1

Product fiche concerning the COMMISSION REGULATION (EU) No 66/2014 of 14 January 2014
Supplier name or brandSMEG
Product codeKI90CE
Annual Efficiency Consumption (AEChood)56.9 KWh/year
Energy efficicency classB
Fluid Dynamic Efficiency (FDEhood)24.1
Fluid Dynamic Efficiency classB
Lighting Efficiency (LEhood)93.9 lux/W
Lighting Efficiency ClassA
Grease Filtering Efficiency80.3 %
Grease Filtering Efficiency ClassC
Air Flow at mimimum speed239 m³/h
Air flow at maximum speed578 m³/h
Airbourne acoustical A-weighted sound Power Emission at minimum speed40 dB(A)
Airborne acoustical A-weighted sound Power Emission at maximum speed63 dB(A)
Time increase factor1.1
Energy efficiency index62.3
Measured air flow rate at best efficiency point333 m³/h
Measured air pressure at best efficiency point348 Pa
Measured electric power input at best efficiency point134 W
Normal Power of the light system4 W
Average illumination of the light on the cooking surface (Emiddle)413 lux
Sound power level at highest setting63 dB(A)
7. februar 2022
Smeg S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 Guastalla (RE), Italy
Tel. 0039 05228211
smeg@smeg.it
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KI90CE |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Typ av operation: | Touch |
| Färg på produkten: | Roestvrijstaal |
| Dörrgångjärn: | Rechts |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 680 mm |
| Höjd: | 1890 mm |
| Nettoskatt: | - W |
| Ljudnivå: | 39 dB |
| Årlig-energiförbrukning: | 253 kWu |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Frys bruttokapacitet: | - l |
| Frys nettokapacitet: | 88 l |
| Fryskapacitet: | 4 kg/24u |
| Kylskåpets nettokapacitet: | 213 l |
| Kylskåp med bruttokapacitet: | - l |
| No Frost (kylskåp): | Nee |
| Kylskåp invändig belysning: | Ja |
| Typ av lampa: | LED |
| Antal hyllor i kylskåp: | 4 |
| Antal-grönsakslådor: | 2 |
| Frysläge: | Onder |
| No Frost (frys): | Ja |
| Retentionstid vid strömavbrott: | 17 uur |
| Antal fryshyllor: | 3 |
| antal stjärnor: | 4* |
| Total nettokapacitet: | 301 l |
| Total bruttokapacitet: | - l |
| Hyllmaterial: | Gehard glas |
| Supercool funktion: | Ja |
| Kylskåpsdörrfickor: | 3 |
| Larm för öppen dörr: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Antal avtagbara plattor: | 4 |
| Klimaatklasse: | SN-T |
| Genom montage: | Deur-op-deur |
| Iskubshållare: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg KI90CE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
1 Februari 2025
28 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025