Smeg KICV90BL Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg KICV90BL (16 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 29 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg KICV90BL eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/16

KICV60BL
KICV90BL
EN INSTALLATION MANUAL
DE INSTALLATIONSANLEITUNG
FR MANUEL D’INSTALLATION
IT LIBRETTO DI INSTALLAZIONE
DA INSTALLATIONSVEJLEDNING
PT LIVRO DE INSTRUÇÕES PARA INSTALAÇÃO
ES MANUAL DE INSTALACIÓN
NL INSTALLATIE-INSTRUCTIES
NO INSTALLASJONSVEILEDNING
PL INSTRUKCJA INSTALACJI
FI ASENNUSOHJEET
SV INSTALLATIONSHANDBOK
RU
AR
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KICV90BL |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 13900 g |
| Bredd: | 898 mm |
| Djup: | 378 mm |
| Höjd: | 1032 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 41 kWh |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 970 mm |
| Motoreffekt: | 270 W |
| Belysningsstyrka: | 150 lx |
| Motor ingår: | Ja |
| Antal motorer: | 1 |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 52 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Tvättbart filter: | Ja |
| Höjd (min): | 837 mm |
| Antal filter: | 2 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Höjd utan skorsten: | 382 mm |
| Ursprungsland: | Turkiet |
| Modell: | Väggmonterad |
| Produktens färg: | Black, Grey |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Löstagbart filter: | Ja |
| Låddjup: | 493 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 17300 g |
| Tryck (Pa): | 470 |
| Fettfilter typ: | Aluminium |
| Höjd (max.): | 1032 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Material, hölje: | Glas |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ljudnivå Lc IEC: | 62 dB |
| Lampor: | 1 W |
| Ansluten effekt: | 272 W |
| Typ av fläkt: | Frånluft/recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 580 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | F |
| Exhaust plats: | Övre |
| Filterrengöring indikator: | Ja |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 62 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 450 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 450 mm |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 65 dB |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
| Ljudnivå (medelhög hastighet): | 56 dB |
| Boost-lägets luftutsugseffekt: | 720 m³/h |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg KICV90BL ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
1 Februari 2025
28 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025