Smeg KL175XE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg KL175XE (14 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 26 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg KL175XE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/14

Libretto di Istruzioni (IT)
Instruction booklet (EN)
(AR)
Mode d’emploi (FR)
Bedienungsanleitung (DE)
Instruktionsvejledning (DA)
Manual de instrucciones (ES)
Instrukcja (PL)
Manual de lnstruções (PT)
Instructiehandleiding (NL)
Bruksanvisning (NO)
Руководство по эксплуатации (RU)
Instruktionshandbo (SV)
Ohjekirja (FI)
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KL175XE |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 20800 g |
| Bredd: | 750 mm |
| Djup: | 413 mm |
| Höjd: | 912 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 59.2 kWh |
| Sladdlängd: | 1 m |
| Förpackningens bredd: | 890 mm |
| Motoreffekt: | 275 W |
| Belysningsstyrka: | 224 lx |
| Motor ingår: | Ja |
| Antal motorer: | 1 |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 53 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Höjd (min): | 1035 mm |
| Antal filter: | 2 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Höjd utan skorsten: | 370 mm |
| Ursprungsland: | Italien |
| Modell: | Väggmonterad |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Löstagbart filter: | Ja |
| Låddjup: | 555 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 25500 g |
| Tryck (Pa): | 454 |
| Fettfilter typ: | Aluminium |
| Höjd (max.): | 1340 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ljudnivå Lc IEC: | 65 dB |
| Lampor: | 1 W |
| Ansluten effekt: | 278 W |
| Maximal flödeskapacitet: | 782 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | E |
| Exhaust plats: | Övre |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 65 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 480 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 480 mm |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 71 dB |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg KL175XE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
1 Februari 2025
28 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025