Smeg KS89AE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg KS89AE (14 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg KS89AE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/14

Libretto di Istruzioni (IT)
Instruction booklet (EN)
(AR)
Mode d’emploi (FR)
Bedienungsanleitung (DE)
Instruktionsvejledning (DA)
Manual de instrucciones (ES)
Instrukcja (PL)
Manual de lnstruções (PT)
Instructiehandleiding (NL)
Bruksanvisning (NO)
Руководство по эксплуатации (RU)
Instruktionshandbo (SV)
Ohjekirja (FI)
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KS89AE |
| Bredd: | 899 mm |
| Djup: | 480 mm |
| Höjd: | 900 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 55 kWh |
| Sladdlängd: | 1 m |
| Motoreffekt: | 275 W |
| Belysningsstyrka: | 200 lx |
| Motor ingår: | Ja |
| Antal motorer: | 1 |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 52 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Höjd (min): | 900 mm |
| Antal filter: | 3 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Modell: | Väggmonterad |
| Produktens färg: | Anthracite, Gold |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Löstagbart filter: | Ja |
| Tryck (Pa): | 449 |
| Fettfilter typ: | Rostfritt stål |
| Höjd (max.): | 1530 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ljudnivå Lc IEC: | 63 dB |
| Lampor: | 1 W |
| Ansluten effekt: | 277 W |
| Typ av fläkt: | Bedrivs |
| Maximal flödeskapacitet: | 820 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | C |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 63 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 650 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 750 mm |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 71 dB |
| Ljudnivå (medelhög hastighet): | 57 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg KS89AE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
1 Februari 2025
28 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025