Smeg KT90GRE Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg KT90GRE (5 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Denna manual har varit användbar för 21 personer och betygsatt av 8 användare till ett genomsnitt på 4.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
5
Nedladdningar
292
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KT90GRE |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Nej |
| Vikt: | 16500 g |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 480 mm |
| Höjd: | 740 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 59 kWh |
| Sladdlängd: | 1 m |
| Förpackningens bredd: | 965 mm |
| Motoreffekt: | 275 W |
| Belysningsstyrka: | 225 lx |
| Motor ingår: | Ja |
| Antal motorer: | 1 |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 49 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Höjd (min): | 900 mm |
| Antal filter: | 3 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Ursprungsland: | Italien |
| Modell: | Väggmonterad |
| Snabbinstallationsguide: | Ja |
| Produktens färg: | Grå |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Löstagbart filter: | Ja |
| Låddjup: | 515 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 21400 g |
| Tryck (Pa): | 578 |
| Fettfilter typ: | Gjuten aluminium |
| Höjd (max.): | 1175 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ljudnivå Lc IEC: | 69 dB |
| Installationsfack, bredd: | 900 mm |
| Installationsfack, djup: | 480 mm |
| Installationsfack, höjd: | 900 mm |
| Lampor: | 1 W |
| Ansluten effekt: | 278 W |
| Typ av fläkt: | Frånluft/recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 567 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | C |
| Exhaust plats: | Övre |
| Filterrengöring indikator: | Nej |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 61 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 650 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 750 mm |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 69 dB |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
| Ljudnivå (medelhög hastighet): | 57 dB |
| Boost-lägets luftutsugseffekt: | 788 m³/h |
| Djup (min): | 900 mm |
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025