Smeg LB2T82ES Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg LB2T82ES (1 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 15 personer och betygsatt av 6 användare till ett genomsnitt på 4.8 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
1
Nedladdningar
770
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LB2T82ES |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 563 mm |
| Höjd: | 845 mm |
| Sladdlängd: | 1.6 m |
| Ljudnivå (tvätt): | 50 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1200 RPM |
| Cykeltid (max): | 215 min |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 63 kWh |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Cotton, Hand, Wool, Jeans/denim, Mix, Quick, Sport, Colour, Rinse & spin |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 400 RPM |
| Dörrdiameter: | 330 mm |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | C |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | B |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Drum volym: | 55 l |
| Dörr färg: | Svart |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 74 dB |
| Fördröjd start: | 23 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.01 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 1 W |
| Ansluten effekt: | 2200 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Extrasköljning: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 160 ° |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Automatisk tvättigenkänning: | Ja |
| Högsta tvättemperatur: | 90 ° C |
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026