Smeg LBI147 Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin LBI147
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg LBI147 (83 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 48 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg LBI147 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/83

LAVATRICE
WASHING MACHINE
LAVE-LINGE
WASCHVOLLAUTOMAT
LAVADORA
LIBRETTO ISTRUZIONI
IT
INSTRUCTION MANUAL
EN
MANUEL D'INSTRUCTIONS
FR
GEBRAUCHSANLEITUNG
DE
MANUAL DE INSTRUCCIONES
ES
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LBI147 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 77500 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 546 mm |
| Höjd: | 818 mm |
| Sladdlängd: | 2.25 m |
| Förpackningens bredd: | 650 mm |
| Ljudnivå (tvätt): | 56 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Närfältskommunikation (NFC): | Nej |
| Cykeltid (max): | 170 min |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 77 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Cotton, Eco, Hand, Wool, Intensive/outdoor, Jeans/denim, Mix, Night, Quick, Sport, Synthetics, Spin/drain, Delicate/silk |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 1000 RPM |
| Displaybelysning: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Invändigt material: | Plast |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Låddjup: | 655 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 79000 g |
| Typ av strömkontakt: | Type F (CEE 7/4) |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | E |
| Belysningsfärg: | Grön |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | A |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 584 mm |
| Installationsfack, höjd: | 820 mm |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 52 l |
| Dörr färg: | Vit |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 44 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.03 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2200 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Nej |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
| Alarm: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg LBI147 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026