Smeg LBW105DS Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin LBW105DS
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg LBW105DS (48 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg LBW105DS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/48
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LBW105DS |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 400 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Ljudnivå (tvätt): | 58 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1000 RPM |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Doseringsassistent: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 400 RPM |
| Dörrdiameter: | 300 mm |
| Nominell kapacitet: | 5 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 9007 l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Vit |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | C |
| Ljudnivå (spinn): | 77 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | - kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 167 kWh |
| Dörröppningsvinkel: | 150 ° |
| Auto diagnostik: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Filterrengöring indikator: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg LBW105DS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
