Smeg LBW107E-1 Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin LBW107E-1
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg LBW107E-1 (52 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 27 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg LBW107E-1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/52

ELECTRONIC
WASHING MACHINE
USER MANUAL
BEFORE USING THE WASHI
NG MACHINE, YOU SHOULD
CERTAINLY READ THE INFORMATION IN USER’S MANUAL.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LBW107E-1 |
| Färg på produkten: | Black, White |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 8000 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 527 mm |
| Höjd: | 410 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Snäll: | IP-beveiligingscamera |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1000 RPM |
| Internationell säkerhetskod (IP): | IP67 |
| Blåtand: | Nee |
| Minneskortets maximala kapacitet: | 256 GB |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Stemcodecs: | G.722.1, G.726, MP2L2 |
| Vormfaktor: | Bolvormig |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Placeringsstöd: | Buiten |
| Anslutningsteknik: | Bedraad |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Monteringsmetod: | Plafond |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 Pixels |
| Diameter: | 266.6 mm |
| Typ av strömkälla: | DC, PoE |
| Strömutgång (volt): | 24 |
| Minimal belysning: | 0.0002 Lux |
| Integrerad minneskortläsare: | Ja |
| Kompatibla minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Inbyggd hårddisk: | Nee |
| Nattseende: | Ja |
| LED-typ: | IR |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Blouse/shirt, Hand/wool, Jeans/denim, Quick, Sport, Delicate/silk |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Fokus: | Gemotoriseerd |
| Brännvidd: | - mm |
| Strömförbrukning (max): | 60 W |
| Antal inställda program: | 300 |
| Analog signalformat: | NTSC, PAL |
| Optisk sensorstorlek: | 1/1.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Digital zoom: | 16 x |
| Kamerans slutartid: | 1 - 1/30000 s |
| Gränssnitt: | RJ-45 |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 400 RPM |
| webbläsare: | Ja |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Ethernet-gränssnittstyp: | Fast Ethernet |
| Jag kodar: | IK10 |
| PTZ-kontroll: | Ja |
| Panoreringsintervall: | 0 - 360 ° |
| Dag/nattläge: | Ja |
| Maximalt antal bländare: | 4.5 |
| Minsta bländartal: | 1.5 |
| Svänghastighet: | 150 °/sec |
| Pannhastighet: | 210 °/sec |
| Videostreaming: | Ja |
| Night vision scope: | 500 m |
| Bakgrundsljuskompensation: | Ja |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1920 x 1080 Pixels |
| Larmingång/utgång: | Ja |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 1.5 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 1.5 m |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Strömförbrukning (strömförsörjning via Ethernet (PoE)): | 50 W |
| Wide Dynamic Range (WDR): | Ja |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Antal samtidiga användare (lokalt + nätverk): | 20 gebruiker(s) |
| Wifi: | Nee |
| Drifttemperatur (TT): | -40 - 65 °C |
| Tiltvinkelområde: | -20 - 90 ° |
| Mask privat zon: | Ja |
| RS-485-portar: | 1 |
| Linsens betraktningsvinkel, horisontell: | 59.8 ° |
| Betraktningsvinkellins, diagonal: | 68.6 ° |
| Linsens betraktningsvinkel, vertikal: | 33.6 ° |
| Automatisk spårning: | Ja |
| Automatiskt patrullläge: | Ja |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Ljudnivå (spinn): | - dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | - kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Extrasköljning: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 135 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg LBW107E-1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026