Smeg LBW60CIT Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg LBW60CIT (1 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 11 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
1
Nedladdningar
1.026
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LBW60CIT |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 416 mm |
| Höjd: | 845 mm |
| Sladdlängd: | 1.6 m |
| Ljudnivå (tvätt): | 58 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1000 RPM |
| Cykeltid (max): | 200 min |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 65 kWh |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Cotton, Eco, Hand, Wool, Mix, Quick, Synthetics, Spin/drain |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Dörrdiameter: | 330 mm |
| Nominell kapacitet: | 6 kg |
| Invändigt material: | Polypropylen |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | D |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | B |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 41 l |
| Dörr färg: | Vit |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | C |
| Ljudnivå (spinn): | 77 dB |
| Fördröjd start: | 12 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.86 kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 1850 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 62 % |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Extrasköljning: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 135 ° |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Automatisk tvättigenkänning: | Ja |
| Högsta tvättemperatur: | 90 ° C |
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026