Smeg LBW70IT Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin LBW70IT
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg LBW70IT (1 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 24 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg LBW70IT eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/1

LBW70IT
D
69
73:2845
ABCDEFG
76
ABCD
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LBW70IT |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 67700 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 527 mm |
| Höjd: | 845 mm |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1000 RPM |
| Cykeltid (max): | 208 min |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 69 kWh |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Colour, Cottons 20°C, Cottons 60°C, Cottons 90°C, Eco, Hand, Mix, Pre-wash, Quick, Spin, Synthetics 40°C, Wool |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Invändigt material: | Polypropylen |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Vikt inkl. förpackning: | 69000 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | D |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | B |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 45 l |
| Dörr färg: | Vit |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | C |
| Ljudnivå (spinn): | 76 dB |
| Fördröjd start: | 12 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 45 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2200 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Dörröppningsvinkel: | 135 ° |
| Högsta tvättemperatur: | 90 ° C |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg LBW70IT ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026