Smeg LST147-2 Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin LST147-2
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg LST147-2 (29 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg LST147-2 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/29

LAVATRICE
WASHING MACHINE
LAVE-LINGE
WASCHVOLLAUTOMAT
LAVADORA
LIBRETTO ISTRUZIONI IT
INSTRUCTION MANUAL EN
MANUEL D'INSTRUCTIONS FR
GEBRAUCHSANLEITUNG DE
MANUAL DE INSTRUCCIONES ES
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LST147-2 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 560 mm |
| Höjd: | 820 mm |
| Sladdlängd: | 2.25 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 56 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Dörrpanel ingår: | Nej |
| Cykeltid (max): | 150 min |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Cold, Cotton, Eco, Wool, Jeans/denim, Mix, Night, Quick, Sport, Synthetics, Delicate/silk |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Certifiering: | CE |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Invändigt material: | Polypropylen |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10340 l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 584 mm |
| Installationsfack, höjd: | 820 mm |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 52 l |
| Dörr färg: | Vit |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.03 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.8 W |
| Ansluten effekt: | 2200 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 193 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.2 W |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
| Alarm: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 110 ° |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Filterrengöring indikator: | Ja |
| Lucköppningens diameter: | 300 mm |
| Högsta tvättemperatur: | 90 ° C |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg LST147-2 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026