Smeg P106ES Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg P106ES (13 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Smeg P106ES eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | P106ES |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 18000 g |
| Bredd: | 1005 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 59 mm |
| Förpackningens bredd: | 1070 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 6 |
| Säkerhetsventil: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Yta: | Glansigt |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 595 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 20800 g |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Installationsfack, bredd: | 839 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 6 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Mitten bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Sjudning |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Mitten fram |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Mitten bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 3600 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1650 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2300 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 1 W |
| Installation fack djup (min): | 480 mm |
| Installation fack djup (max): | 484 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | 13250 W |
| Termoelement skydd: | Ja |
| Material i hällstativ: | Rostfritt stål |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1050 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Sjudning |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Mitten fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
| Spisens bredd, storlek: | 100 cm |
| Placering av platta/tillagningsyta 6: | Höger |
| Typ av platta/tillagningsyta 6: | Stor |
| Kokzon 6, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 6: | gas |
| Effekt på platta/tillagningsyta 6: | 3600 W |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg P106ES ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026