Smeg P64XGHUE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg P64XGHUE (28 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 7 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg P64XGHUE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/28

Contents
31
EN
1 Instructions32
1.1 General safety instructions32
1.2 Manufacturer liability35
1.3 Appliance purpose35
1.4 Identification plate36
1.5 This user manual36
1.6 Disposal36
1.7 How to read the user manual37
2 Description38
2.1 General Description38
2.2 Symbols39
3 Use40
3.1 Instructions40
3.2 First use40
3.3 Using the hob41
4 Cleaning and maintenance43
4.1 Instructions43
4.2 Cleaning the appliance43
5 Installation45
5.1 Safety instructions45
5.2 Section cut from the work surface45
5.3 Mounting46
5.4 Fixing brackets47
5.5 Gas connection48
5.6 Adaptation to different types of gas50
5.7 Electrical connection56
5.8 Instructions for the installer57
We advise you to read this manual carefully, which contains all the instructions for
maintaining the appliance's aesthetic and functional qualities.
For further information on the product: www.smeg.com
These instructions apply only for the destination countries listed on the appliance's data plate.
This is a class 3 built in hob.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | P64XGHUE |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Nej |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | - mm |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Wok brännare: | Ja |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Installationsfack, bredd: | 555 mm |
| Installationsfack, höjd: | 40 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Sjudning |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Mitten fram |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Extra stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Mitten bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1100 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1700 W |
| Stora brännare / kokzon: | 2600 W |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 3500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1700 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1100 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 3500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2600 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | - W |
| Installation fack djup (min): | 478 mm |
| Installation fack djup (max): | 482 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Wok brännare läge: | Vänster |
| Wokbrännarens effekt: | 3500 W |
| Spisens bredd, storlek: | 60 cm |
| Integrerad huva: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg P64XGHUE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026