Smeg PGF32C Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg PGF32C (30 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg PGF32C eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/30

Downloaded from www.vandenborre.be
123
Inhoudsopgave
DEZE AANWIJZINGEN ZIJN ENKEL GELDIG VOOR DE LANDEN VAN BESTEMMING
WAARVAN DE IDENTIFICATIESYMBOLEN AANGEDUID WORDEN OP DE COVER
VAN DEZE HANDLEIDING.
AANWIJZINGEN VOOR DE GEBRUIKER: hier vindt u advies betreffende het
gebruik, de beschrijving van de bedieningen en de correcte handelingen
voor de reiniging en het onderhoud van het toestel.
AANWIJZINGEN VOOR DE INSTALLATEUR: deze zijn bedoeld voor de
gekwalificeerde technicus die de installatie, de indienststelling en de
keuring van het toestel moet uitvoeren.
Surf voor meer informatie over de producten naar www.smeg.com
@
1.GEBRUIKSVOORSCHRIFTEN ....................................... 124..........................
2.WAARSCHUWINGEN BETREFFENDE DE VEILIGHEID.........................126
3.ZORG VOOR HET MILIEU........................................................................128
4.MAAK U VERTROUWD MET UW TOESTEL............................................129
5.HET GEBRUIK VAN DE KOOKPLAAT.......................................................130
6.REINIGING EN ONDERHOUD.................................................................. 146
7.PLAATSING IN HET WERKBLAD............................................................. 149
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | PGF32C |
| Färg på produkten: | Blauw |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 5900 g |
| Bredd: | 310 mm |
| Djup: | 512 mm |
| Höjd: | 70 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Förpackningens bredd: | 680 mm |
| Blåtand: | Ja |
| Anslutningsteknik: | Bedraad en draadloos |
| Typ av strömkälla: | Battery, USB |
| Ursprungsland: | Italien |
| Genomsnittlig effekt: | 6 W |
| Antal högtalare: | 2 |
| FM-radio: | Nee |
| Batteritid/batteritid: | 5 uur |
| Rekommenderad användning: | Universeel |
| Impedans: | - Ohm |
| 3,5 mm-kontakt: | Ja |
| Yta: | Glansigt |
| Ljudutgångskanaler: | 2.0 kanalen |
| Antal förare: | 2 |
| Frekvensomfång: | - Hz |
| Inkluderar mikrofon: | Ja |
| Laddning via USB: | Ja |
| Produktdesign: | Soundbar |
| Wifi: | Nee |
| Typ produkt: | Draadloze stereoluidspreker |
| Batteriteknik: | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterityp: | Ingebouwd |
| Diameter drivrutin för subwoofer: | 38.1 mm |
| Produktens färg: | Svart, silver |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 390 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 7800 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| Ström: | 13 A |
| Installationsfack, bredd: | 292 mm |
| Installationsfack, djup: | 494 mm |
| Typ av spishäll: | Keramisk |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 2 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 2 |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 180 mm |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Vanlig |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Mitten fram |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 100 \ 140 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Sjudning |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Mitten bak |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1400 W |
| Typ av ytskikt: | Glas |
| Kokzon 2, boost: | 1800 W |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 3000 W |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Spisens bredd, storlek: | 31 cm |
| Integrerad huva: | Nej |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Kemikalieskattesänkning (Sverige): | 50 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg PGF32C ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026