Smeg SIA1963DS Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SIA1963DS (23 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg SIA1963DS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SIA1963DS |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 53 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Snabbstart: | Ja |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| Indikator för återstående tid: | Ja |
| Skydd mot oavsiktlig start: | Ja |
| Produktens färg: | Grå |
| Skärmtyp: | TFT |
| Kontrolltyp: | Röra |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 / 60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 17 |
| På / av-knapp: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 6 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 6 |
| Kokzon 1, form: | Rektangulär |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Central |
| Manöverplats: | Framsida |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Klocka: | Ja |
| Kokzon 1, storlek (B x D): | 840 x 840 mm |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2400 W |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 11100 W |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Kokzon 1, boost: | 3700 W |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Spisens bredd, storlek: | 90 cm |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Antal boostrar: | 6 |
| Bridge-funktion: | Ja |
| Antal flexibla tillagningszoner: | 3 |
| Funktion för kokningskontroll: | Ja |
| Antal äggklockor: | 1 |
| Antal end cooking-timers: | 6 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SIA1963DS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026