Smeg PGF95-4 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg PGF95-4 (15 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Smeg PGF95-4 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/15

Contents
THESE INSTRUCTIONS ARE VALID ONLY FOR END USER COUNTRIES WHOSE
IDENTIFICATION SYMBOLS APPEAR ON THE COVER OF THIS MANUAL.
qualified
technician
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | PGF95-4 |
| Färg på produkten: | Wit |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 17300 g |
| Bredd: | 864 mm |
| Djup: | 509 mm |
| Höjd: | 78 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Förpackningens bredd: | 942 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Strömförsörjning: | 230 V |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Säkerhetsventil: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Material: | Roestvrijstaal |
| Konstruktionstyp: | Dubbel |
| Yta: | Mätt |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Oljenivå: | 2 l |
| Strömförbrukning (typiskt): | 2 W |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 590 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 20600 g |
| Wok brännare: | Ja |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Installationsfack, bredd: | 847 mm |
| Installationsfack, djup: | 482 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Extra stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Vanlig |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Manöverplats: | Övre höger |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 4000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1800 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 1 W |
| Anslutningseffekt (gas): | 10200 W |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Wok brännare läge: | Mitten |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1050 W |
| Wokbrännarens effekt: | 4000 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Sjudning |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
| Spisens bredd, storlek: | 87 cm |
| Integrerad huva: | Nej |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg PGF95-4 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026