Smeg PM6643R Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg PM6643R (28 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 19 personer och betygsatt av 8 användare till ett genomsnitt på 4.1 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
28
Nedladdningar
628
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | PM6643R |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 309 g |
| Bredd: | 20 mm |
| Djup: | 157 mm |
| Höjd: | 120 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Förpackningens vikt: | 400 g |
| Förpackningens bredd: | 165 mm |
| Djuppackning: | 230 mm |
| Förpackningshöjd: | 42 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 2 |
| Säkerhetsventil: | Ja |
| Typ av seriell anslutning: | RS-232 |
| Avsedd för: | PC |
| Hållbarhetscertifikat: | RoHS |
| Stöder Windows: | Ja |
| Förvaringstemperatur: | -40 - 75 °C |
| Internera: | Ja |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Värdgränssnitt: | PCIe |
| Seriell port(ar): | 4 |
| Snabbstart: | Ja |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 55 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 5 - 95 procent |
| Antal faser: | 1 |
| Indikator för återstående tid: | Ja |
| Skydd mot oavsiktlig start: | Ja |
| FIFO (först in, först ut): | 128 B |
| Dataöverföringshastighet (max): | 0.00011 Gbit/s |
| Utgångsgränssnitt: | Serie |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Låddjup: | 610 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 15400 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| På / av-knapp: | Ja |
| Ström: | 16 A |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Combi |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 2 |
| Kokzon 3, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Kokzon 4, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Front / Top front |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 3100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2100 W |
| Kontrollpanelens färg: | Svart |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Kokzon 3, boost: | 3600 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 3700 W |
| Anslutningseffekt (gas): | 4200 W |
| Kokzon 4, storlek (B x D): | 180 x 230 mm |
| Kokzon 4, boost: | 3600 W |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Spisens bredd, storlek: | 65 cm |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Antal boostrar: | 2 |
| Integrerad huva: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Bridge-funktion: | Ja |
| Kokzon 3, storlek (B x D): | 180 x 230 mm |
| Typ av elektronisk tändning: | Automatisk tändning |
| Gastyp: | Metan |
| Kantprofil: | Rak |
| Permanent detektering av kastrullstorlek: | Ja |
| Effektförbrukning: | 195 |
| Antal äggklockor: | 1 |
| Antal end cooking-timers: | 2 |
| Automatisk inställning för kastrullstorlek: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026