Smeg PM6954R Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg PM6954R (28 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 23 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
28
Nedladdningar
1.115
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | PM6954R |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 30 g |
| Bredd: | 271 mm |
| Djup: | 170 mm |
| Höjd: | 20 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Förpackningens vikt: | 80 g |
| Förpackningens bredd: | 25 mm |
| Djuppackning: | 170 mm |
| Förpackningshöjd: | 135 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 1 |
| Säkerhetsventil: | Ja |
| Förvaringstemperatur: | 0 - 60 °C |
| Internera: | Ja |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Värdgränssnitt: | PCIe |
| Chipset: | Pericom PI7C9X111SL |
| Snabbstart: | Ja |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 60 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 5 - 95 procent |
| Antal faser: | 2 |
| Indikator för återstående tid: | Ja |
| Skydd mot oavsiktlig start: | Ja |
| Utgångsgränssnitt: | PCI |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Låddjup: | 610 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 20300 g |
| Wok brännare: | Ja |
| AC-inspänning: | 220 - 415 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| På / av-knapp: | Ja |
| Ström: | 33 A |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Combi |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central fram |
| Kokzon 2, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Central bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Kokzon 4, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Manöverplats: | Front / Top front |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 6000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2100 W |
| Kontrollpanelens färg: | Svart |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Kokzon 3, boost: | 2500 W |
| Kokzon 2, boost: | 2500 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 7400 W |
| Anslutningseffekt (gas): | 6000 W |
| Kokzon 1, boost: | 2500 W |
| Kokzon 4, storlek (B x D): | 180 x 240 mm |
| Kokzon 4, boost: | 2500 W |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 2100 W |
| Kokzon 5, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | Elektrisk |
| Spisens bredd, storlek: | 90 cm |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Antal boostrar: | 4 |
| Integrerad huva: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Bridge-funktion: | Ja |
| Kokzon 3, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 4, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, storlek (B x D): | 240 x 180 mm |
| Kokzon 3, storlek (B x D): | 180 x 240 mm |
| Kokzon 1, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 5, boost: | 2500 W |
| Kokzon 5, storlek (B x D): | 180 x 240 mm |
| Typ av elektronisk tändning: | Automatisk tändning |
| Gastyp: | Metan |
| Kantprofil: | Rak |
| Permanent detektering av kastrullstorlek: | Ja |
| Effektförbrukning: | 195 |
| Typ av flexibel kokzon: | Smeg MultiZone |
| Flexibel kokzon 1, storlek (B x D): | 385 x 230 mm |
| Kokzon 5, dubbel boost: | 3000 W |
| Boost för flexibel kokzon 1: | 3700 W |
| Boost för flexibel kokzon 2: | 3700 W |
| Flexibel kokzon 2, storlek (B x D): | 385 x 230 mm |
| Antal äggklockor: | 1 |
| Antal end cooking-timers: | 4 |
| Automatisk inställning för kastrullstorlek: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026