Smeg PV364N Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg PV364N (19 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 28 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
19
Nedladdningar
1.602
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | PV364N |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 14800 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 48 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Förpackningens bredd: | 750 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Säkerhetsventil: | Ja |
| Antal faser: | 1 |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 610 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 16700 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Typ av spishäll: | Gashäll i glas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Dubbel brännare |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Front / Top front |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 3600 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1800 W |
| Kontrollpanelens färg: | Black, Stainless steel |
| Typ av ytskikt: | Glas |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 1 W |
| Anslutningseffekt (gas): | 8000 W |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Spisens bredd, storlek: | 60 cm |
| Integrerad huva: | Nej |
| Typ av elektronisk tändning: | Automatisk tändning |
| Gastyp: | Metan |
| Kantprofil: | Rak |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026