Smeg PV395LN Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg PV395LN (19 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 29 personer och betygsatt av 5 användare till ett genomsnitt på 4.4 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
19
Nedladdningar
471
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | PV395LN |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 21000 g |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 48 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Förpackningens bredd: | 1105 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Säkerhetsventil: | Ja |
| Antal faser: | 1 |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 610 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 23600 g |
| Wok brännare: | Ja |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Typ av spishäll: | Gashäll i glas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central fram |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Central bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Manöverplats: | Front / Top front |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 4000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1000 W |
| Kontrollpanelens färg: | Svart |
| Typ av ytskikt: | Glas |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 1 W |
| Anslutningseffekt (gas): | 10800 W |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 2600 W |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
| Spisens bredd, storlek: | 90 cm |
| Knoppar färg: | Rostfritt stål |
| Integrerad huva: | Nej |
| Typ av elektronisk tändning: | Automatisk tändning |
| Gastyp: | Metan |
| Kantprofil: | Rak |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026