Smeg PVL675LCN Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg PVL675LCN (24 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Smeg PVL675LCN eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | PVL675LCN |
| Färg på produkten: | Roestvrijstaal |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 16300 g |
| Bredd: | 490 mm |
| Djup: | 440 mm |
| Höjd: | 50 mm |
| Förpackningens bredd: | 860 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Installationsfackets bredd: | 480 mm |
| Installationsfack djup: | 430 mm |
| Typ av handfat: | Opbouwwasbak |
| Forma handfat: | Rechthoekig |
| Diskbänksmaterial: | Roestvrijstaal |
| Antal handfat: | 1 kommen |
| Form första diskbänken: | Rechthoekig |
| Första skålens mått (BxL): | 450 x 400 mm |
| Först kommer djupet: | 175 mm |
| Kraangat: | Nee |
| Disken: | Nee |
| Kran ingår: | Nee |
| Sifon ingår: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 610 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 19000 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Installationsfack, bredd: | 704 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Sjudning |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Mitten fram |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Extra stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Mitten bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1000 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1600 W |
| Stora brännare / kokzon: | 2400 W |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 3500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1600 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1000 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 3500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2400 W |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 1 W |
| Installation fack djup (min): | 482 mm |
| Installation fack djup (max): | 486 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Termoelement skydd: | Ja |
| Material i hällstativ: | Rostfritt stål |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1000 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Sjudning |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
| Form på standardplatta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på stor platta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på småkokningsplatta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på extra stor höghastighetsplatta/tillagningsyta: | Rund |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg PVL675LCN ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026