Smeg PX1402 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg PX1402 (16 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 8 personer och betygsatt av 9 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
16
Nedladdningar
555
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | PX1402 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 15700 g |
| Bredd: | 1000 mm |
| Djup: | 395 mm |
| Höjd: | 53 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Förpackningens bredd: | 1115 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Säkerhetsventil: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Ramtyp: | Utan ram |
| Yta: | Mätt |
| Antal faser: | 1 |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 520 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 18600 g |
| Wok brännare: | Ja |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 / 60 hz |
| Installationsfack, bredd: | 847 mm |
| Installationsfack, djup: | 371 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Vanlig |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central fram till höger |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Extra stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Central vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Sjudning |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 4200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1050 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1700 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 3000 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 5 W |
| Installation fack djup (min): | 367 mm |
| Installation fack djup (max): | 371 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | 9950 W |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Wok brännare läge: | Vänster |
| Wokbrännarens effekt: | 4200 W |
| Spisens bredd, storlek: | 100 cm |
| Integrerad huva: | Nej |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026