Smeg PX364LMB Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg PX364LMB (18 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 27 personer och betygsatt av 6 användare till ett genomsnitt på 5.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
18
Nedladdningar
1.126
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | PX364LMB |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Färg på produkten: | Wit |
| Inbyggd display: | Nee |
| Vikt: | 13100 g |
| Bredd: | 501 mm |
| Djup: | 50 mm |
| Höjd: | 845 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Ljudnivå: | 41 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | E |
| Årlig-energiförbrukning: | 160 kWu |
| Förpackningens bredd: | 650 mm |
| Frys nettokapacitet: | 70 l |
| Fryskapacitet: | 4 kg/24u |
| Husmaterial: | Metaal |
| Retentionstid vid strömavbrott: | 11 uur |
| Antal fryshyllor: | 3 |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Klimaatklasse: | ST-T |
| Säkerhetsventil: | Ja |
| Färghandtag: | Wit |
| Termostat: | Ja |
| Justerbar termostat: | Ja |
| Yta: | Mätt |
| AC-ingångsfrekvens: | 60 Hz |
| Typ produkt: | Vrieskast |
| Energieffektivitetsskala: | A tot G |
| Antal faser: | 1 |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 520 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 13800 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central fram |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Central bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Manöverplats: | Front / Top front |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 3500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2600 W |
| Kontrollpanelens färg: | Svart |
| Typ av ytskikt: | Emaljerad |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 1 W |
| Anslutningseffekt (gas): | 9000 W |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Spisens bredd, storlek: | 60 cm |
| Knoppar färg: | Svart |
| Integrerad huva: | Nej |
| Typ av elektronisk tändning: | Automatisk tändning |
| Gastyp: | Metan |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026