Smeg PX364LSA Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg PX364LSA (33 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 10 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 4.3 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
33
Nedladdningar
824
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | PX364LSA |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 11200 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 40 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Förpackningens bredd: | 650 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Säkerhetsventil: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Yta: | Mätt |
| Antal faser: | 1 |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 520 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 11800 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 482 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Sjudning |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Mitten fram |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Extra stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Mitten bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 3500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2600 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 1 W |
| Installation fack djup (min): | 478 mm |
| Installation fack djup (max): | 842 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | 9000 W |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Spisens bredd, storlek: | 60 cm |
| Integrerad huva: | Nej |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026