Smeg PX375MB Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg PX375MB (18 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 7 personer och betygsatt av 4 användare till ett genomsnitt på 4.1 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
18
Nedladdningar
1.056
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | PX375MB |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Nej |
| Vikt: | 15500 g |
| Bredd: | 725 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 40 mm |
| Förpackningens bredd: | 775 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Ramtyp: | Utan ram |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 560 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 16400 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 / 60 hz |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 482 mm |
| Installationsfack, höjd: | 41 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Extra stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Sjudning |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1100 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1800 W |
| Stora brännare / kokzon: | 2600 W |
| Manöverplats: | Framsida |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2600 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 4000 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 4000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1800 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | - W |
| Installation fack djup (min): | 478 mm |
| Installation fack djup (max): | 482 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | 11300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1800 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Vanlig |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
| Spisens bredd, storlek: | 73 cm |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Hällskydd för spishäll: | Nej |
| Integrerad huva: | Nej |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026