Smeg PXL6106 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg PXL6106 (26 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 22 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 4.7 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
26
Nedladdningar
848
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | PXL6106 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 22600 g |
| Bredd: | 1000 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 50 mm |
| Förpackningens bredd: | 1105 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 6 |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Vikt inkl. förpackning: | 26100 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Installationsfack, bredd: | 884 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 6 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Mitten bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Sjudning |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Mitten fram |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Extra stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Mitten bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1000 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1600 W |
| Stora brännare / kokzon: | 2400 W |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 3500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1600 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1000 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 3500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2400 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 1 W |
| Installation fack djup (min): | 482 mm |
| Installation fack djup (max): | 486 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Termoelement skydd: | Ja |
| Material i hällstativ: | Rostfritt stål |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1000 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Sjudning |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Mitten fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
| Form på standardplatta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på stor platta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på småkokningsplatta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på extra stor höghastighetsplatta/tillagningsyta: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 6: | Höger |
| Typ av platta/tillagningsyta 6: | Extra stor |
| Kokzon 6, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 6: | gas |
| Effekt på platta/tillagningsyta 6: | 3500 W |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026