Smeg S60GHS Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg S60GHS (30 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 9 personer och betygsatt av 9 användare till ett genomsnitt på 4.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
30
Nedladdningar
1.112
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | S60GHS |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 500 mm |
| Höjd: | 30 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Installationsfack, bredd: | 550 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Sjudning |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Mitten fram |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Mitten bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1050 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1650 W |
| Stora brännare / kokzon: | 2550 W |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 3100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1700 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1100 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 3100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2600 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Installation fack djup (min): | 478 mm |
| Installation fack djup (max): | 482 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | 8350 W |
| Termoelement skydd: | Ja |
| Material i hällstativ: | Emaljerad |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026