Smeg S64S Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg S64S (25 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg S64S eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/25

Inhoudsopgave
149
1VEILIGHEIDS-EN GEBRUIKSVOORSCHRIFTEN __________________ 150
2WAARSCHUWINGEN VOOR DE VEILIGHEID _____________________ 152
3ZORG VOOR HET MILIEU _____________________________________ 155
4PLAATSING VAN HET BOVENBLAD ____________________________ 156
5ELEKTRISCHE AANSLUITING _ ________________________________ 158
6GASAANSLUITING __________________________________________ 159
7AANPASSING AAN DE VERSCHILLENDE GASSOORT EN___________ 161
8LAATSTE HANDELINGEN _____________________________________ 166
9GEBRUIK VAN DE KOOKPLAAT ________________________________ 169
10 __________________________________REINIGING EN ONDERHOUD 172
DEZE INSTRUCTIES ZIJN ALLEEN GELDIG VOOR DE LANDEN VAN
BESTEMMING WAARVAN DE IDENTIFICATIESYMBOLEN OP DE VOORZIJDE
VAN DEZE HANDLEIDING STAAN.
INSTRUCTIES VOOR DE INSTALLATEUR: zijn bestemd voor de
gekwalificeerde technicusdie de gasinstallatie moet controleren en de
installatie, de inbedrijfstelling en de keuring van het apparaat moet
uitvoeren.
INSTRUCTIES VOOR DE GEBRUIKER: geven gebruiksadviezen,
beschrijving van de bedieningen en de juiste reinigings- en
onderhoudswerkzaamheden voor het apparaat.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | S64S |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Nej |
| Bredd: | 585 mm |
| Djup: | 30 mm |
| Höjd: | 500 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Ramfärg: | Svart |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Installationsfack, bredd: | 478 mm |
| Installationsfack, höjd: | 555 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Sjudning |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Vanlig |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Vanlig |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Stor |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1050 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1800 W |
| Stora brännare / kokzon: | 1800 W |
| Manöverplats: | Övre höger |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 3100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1800 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 3100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1050 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 7600 W |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Material i hällstativ: | Emaljerad |
| Spisens bredd, storlek: | 60 cm |
| Integrerad huva: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg S64S ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026