Smeg S64SN Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg S64SN (23 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg S64SN eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/23

Contents
27
1INSTRUCTIONS FOR SAFETY AND USE __________________________ 28
2SAFETY PRECAUTIONS _______________________________________ 30
3ENVIRONMENTAL RESPONSIBILITY _____________________________ 32
4POSITIONING OF THE HOB ____________________________________ 33
5ELECTRICAL CONNECTION ____________________________________ 35
6GAS CONNECTION ___________________________________________ 36
7ADAPTATION TO DIFFERENT TYPES OF GAS _____________________ 38
8FINAL OPERATIONS __________________________________________ 42
9USING THE HOB ______________________________________________ 45
10CLEANING AND MAINTENANCE _________________________________ 48
THESE INSTRUCTIONS ARE VALID ONLY FOR END USER COUNTRIES
WHOSE IDENTIFICATION SYMBOLS APPEAR ON THE COVER OF THIS
MANUAL.
qualified
technician
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | S64SN |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Typ av operation: | Draaiknop |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Dörrgångjärn: | Rechts |
| Inbyggd display: | Nee |
| Timer: | Nej |
| Vikt: | 14400 g |
| Bredd: | 485 mm |
| Djup: | 440 mm |
| Höjd: | 500 mm |
| Nettoskatt: | 110 W |
| Dörrfärg: | Zwart |
| Ljudnivå: | 41 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | F |
| Årlig-energiförbrukning: | 100 kWu |
| Total nettokapacitet: | 47 l |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Inbyggd frys: | Nee |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Energianvändning per dag: | 0.468 kWh/24u |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Klimaatklasse: | N-T |
| Bulleremissionsklass: | C |
| Husets-färg: | Zwart |
| Antal hyllor: | 1 schappen |
| antal dörrar: | 1 deur(en) |
| Invändig färg: | Wit |
| Flaskkapacitet: | - fles(sen) |
| Temperaturområde (zon 1): | - °C |
| Ramfärg: | Svart |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Typ produkt: | Minibar-koelkast |
| Nettoinnehåll i vinkylare: | 47 l |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Installationsfack, bredd: | 555 mm |
| Installationsfack, djup: | 528 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Sjudning |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Vanlig |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Vanlig |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Stor |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1050 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1800 W |
| Stora brännare / kokzon: | 3100 W |
| Manöverplats: | Övre höger |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 3100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1100 W |
| Typ av ytskikt: | Emaljerad |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | - W |
| Anslutningseffekt (gas): | 7600 W |
| Material i hällstativ: | Emaljerad |
| Spisens bredd, storlek: | 60 cm |
| Integrerad huva: | Nej |
| Form på standardplatta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på stor platta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på småkokningsplatta/tillagningsyta: | Rund |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg S64SN ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026