Smeg SI3642B Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SI3642B (24 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Smeg SI3642B eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SI3642B |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 515 mm |
| Höjd: | 50 mm |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Effekt: | 6200 W |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| Displaytyp: | Nej |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 180 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Sjudning |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger fram |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 160 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Vanlig |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 180 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 210 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 2000 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 2800 W |
| Stora brännare / kokzon: | 3100 W |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2400 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1800 W |
| Dimensioner på Installationsfack (BxDxH): | 560 x 490 x 50 mm |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Sjud brännare / kokzon diameter: | 160 mm |
| Regelbunden brännare / kokzon diameter: | 180 mm |
| Stora brännare / kokzon diameter: | 230 mm |
| Kokzon 3, boost: | 3100 W |
| Kokzon 2, boost: | 2800 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Kokzon 1, boost: | 2800 W |
| Kokzon 4, boost: | 2200 W |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Antal flexibla tillagningszoner: | 1 |
| Kombizon: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SI3642B ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026