Smeg S8L1743E Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg S8L1743E (12 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Smeg S8L1743E eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | S8L1743E |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 54000 g |
| Bredd: | 540 mm |
| Djup: | 549 mm |
| Höjd: | 1779 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 114 kWh |
| Sladdlängd: | 2.4 m |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 100 |
| Kylmedium: | R600a |
| Ursprungsland: | Italien |
| Kylsystem: | Dynamisk (fläktassisterad) |
| Justerbara hyllor: | Ja |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Vikt inkl. förpackning: | 56000 g |
| AC-inspänning: | 230 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Material, hölje: | Metal, Steel |
| Strömkälla av typen: | AC |
| Antal hyllor i frysen: | 6 |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 0.7 A |
| Bulleremission, klass: | B |
| Ljudnivå Lc IEC: | 34 dB |
| Klimatkategori: | SN-ST |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 38 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 5 |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 1773 mm |
| Ansluten effekt: | 100 W |
| Kylmediets vikt: | 38 g |
| Kylkapacitet netto: | 311 l |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg S8L1743E ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026