Smeg SCD91CMA5 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SCD91CMA5 (16 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 25 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 4.4 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
16
Nedladdningar
657
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SCD91CMA5 |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Typ av operation: | Buttons, Rotary |
| Färg på produkten: | Wit |
| Dörrgångjärn: | Links |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 68000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 565 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Nettoskatt: | 2000 W |
| Typ av laddare: | Voorbelading |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Startfördröjning: | 24 uur |
| Barnlås: | Ja |
| Energie-efficiëntieklasse: | E |
| Förpackningens vikt: | 72000 g |
| Förpackningens bredd: | 680 mm |
| Djuppackning: | 660 mm |
| Förpackningshöjd: | 875 mm |
| Tvätt energiförbrukning: | - kWu |
| Centrifuger läkemedelsklass: | B |
| Ljudnivå (tvätt): | 58 dB |
| Övervakning av lödderskum: | Ja |
| Obalans kontrollsystem: | Ja |
| Justerbar centrifughastighet: | Ja |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Nuvarande: | 10 A |
| Bulleremissionsklass: | C |
| Ljudnivå under centrifugering: | 78 dB |
| Restfuktprocent: | 53 procent |
| Cykeltid (max): | 218 min |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 82 kWu |
| Översvämningsskydd: | Ja |
| Halvlastad: | Ja |
| Avloppsslangens längd: | 1.6 m |
| Vattentillförselslangens längd: | 1 m |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Strömförbrukning (i standby): | 1 W |
| Strömförbrukning (när avstängd): | 0.5 W |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 400 RPM |
| Genomgående öppningsvinkel: | 165 ° |
| Dörrdiameter: | 480 mm |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Type beeldscherm: | LED |
| Energieffektivitetsskala: | A tot G |
| Maximal tvätttemperatur: | 90 °C |
| Wasprogramma's: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026