Smeg SE2642ID3 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SE2642ID3 (26 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg SE2642ID3 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/26

Inhoudsopgave
1. WAARSCHUWINGEN VOOR HET GEBRUIK ..................................................................................108
2. AANWIJZINGEN VOOR DE RECYCLING - ONS MILIEUBELEID ...................................................109
3. WAARSCHUWING VOOR DE VEILIGHEID .....................................................................................110
4. VOORDAT U HET TOESTEL IN GEBRUIK NEEMT ........................................................................113
5. VOORZIEN GEBRUIK VAN HET TOESTEL .....................................................................................113
6. BESCHRIJVING VAN HET TOESTEL EN DE BEDIENINGEN VAN HET FRONTPANEEL ............ 114
7. HET GEBRUIK VAN DE SENSOREN ...............................................................................................118
8. HET GEBRUIK VAN DE PLAAT ........................................................................................................ 119
9. REINIGING EN ONDERHOUD .........................................................................................................125
10. WAT ALS IETS NIET WERKT? .......................................................................................................126
11. INSTALLATIE .................................................................................................................................128
AANWIJZINGEN VOOR DE GEBRUIKER:
AANWIJZINGEN VOOR DE INSTALLATEUR
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SE2642ID3 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 515 mm |
| Höjd: | 46 mm |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 480 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1800 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 2500 W |
| Stora brännare / kokzon: | 3200 W |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Alarm: | Ja |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Sjud brännare / kokzon diameter: | 145 mm |
| Regelbunden brännare / kokzon diameter: | 180 mm |
| Stora brännare / kokzon diameter: | 210 mm |
| Boost-funktionen: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SE2642ID3 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026