Smeg SE64NE3 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SE64NE3 (23 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Smeg SE64NE3 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/23

Contents
27
1 INSTRUCTIONS FOR SAFETY AND USE__________________________28
2SAFETY PRECAUTIONS_______________________________________30
3ENVIRONMENTAL RESPONSIBILITY_____________________________32
4POSITIONING OF THE HOB____________________________________33
5ELECTRICAL CONNECTION ____________________________________35
6GAS CONNECTION___________________________________________36
7 ADAPTATION TO DIFFERENT TYPES OF GAS_____________________38
8FINAL OPERATIONS__________________________________________42
9USING THE HOB______________________________________________45
10CLEANING AND MAINTENANCE_________________________________48
THESE INSTRUCTIONS ARE VALID ONLY FOR END USER COUNTRIES
WHOSE IDENTIFICATION SYMBOLS APPEAR ON THE COVER OF THIS
MANUAL.
INSTRUCTIONS FOR THE INSTALLER: these are for the qualified
technician who must carry out a suitable check of the gas system, install
the appliance, set it functioning and carry out an inspection test.
INSTRUCTIONS FOR THE USER: these contain user advice,
description of the commands and the correct procedures for cleaning
and maintenance of the appliance.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SE64NE3 |
| Bredd: | 585 mm |
| Djup: | 30 mm |
| Höjd: | 500 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Produktens färg: | Svart |
| Effekt: | 7550 W |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Sjudning |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Vanlig |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Vanlig |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Stor |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1650 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1050 W |
| Stora brännare / kokzon: | 1650 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1650 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 3100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1650 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 3100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1050 W |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SE64NE3 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026