Smeg SE93SGH3 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SE93SGH3 (4 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 6 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 4.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
4
Nedladdningar
1.304
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SE93SGH3 |
| Bredd: | 860 mm |
| Djup: | 500 mm |
| Höjd: | 30 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Wok brännare: | Ja |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Kokzon 3, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Fiskplatta/-zon |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Vanlig |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Extra stor |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1050 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1650 W |
| Stora brännare / kokzon: | 2900 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1650 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 4050 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2900 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 4050 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2550 W |
| Dimensioner på Installationsfack (BxDxH): | 844 x 478 x 40 mm |
| Wok brännare läge: | Främre till vänster |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1050 W |
| Wokbrännarens effekt: | 4050 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Sjudning |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026