Smeg SF122 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SF122 (38 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 28 personer och betygsatt av 5 användare till ett genomsnitt på 4.1 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
38
Nedladdningar
1.710
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SF122 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 568 mm |
| Höjd: | 592 mm |
| Grill: | Ja |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 11 |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 280 ° C |
| Självrengörande: | Ja |
| Bakplåt: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 72 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Ström: | 13 A |
| Installationsfack, bredd: | 554 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| Ansluten effekt: | 3000 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Precisionspenna: | Ja |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 79 l |
| Totalt ugn: | 3000 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Antal galler: | 1 |
| Installationsfack, höjd (min): | 583 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 585 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 2 |
| Klar larm: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026