Smeg SF4104VCN Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SF4104VCN (2 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 9 personer och betygsatt av 4 användare till ett genomsnitt på 4.1 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
2
Nedladdningar
688
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SF4104VCN |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 36900 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 450 mm |
| Höjd: | 548 mm |
| Grill: | Ja |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Ja |
| Rotisserie: | Nej |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 50 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.85 kWh |
| Ugnsstorlek: | Liten |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 250 ° C |
| Vattentankens kapacitet: | 1.2 l |
| Självrengörande: | Nej |
| Övervärme: | Nej |
| Antal hyllor: | 3 galler |
| Varmluftsgrillning: | Nej |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | TFT |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 41 l |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Material, hölje: | Glas |
| Växelström Frekvens: | 50-60 hz |
| Återuppvärmningsfunktion: | Nej |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Installationsfack, bredd: | - mm |
| Installationsfack, djup: | - mm |
| Installationsfack, höjd: | - mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| Grill styrka: | 2000 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 41 l |
| Totalt ugn: | 3100 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Normalkokning: | Ja |
| Interiör material: | Emalj |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.59 kWh |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Nej |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| 99-minuterstimer: | 60 min |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Antal tillagningsprogram: | 14 |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Långsam tillagning: | Nej |
| Avfrostning program mängd: | 2 |
| Brödbakningsförmåga: | Nej |
| Effekt, undre värmare: | 1000 W |
| Pizzatillagningsfunktion: | Nej |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 2.12 MJ |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026