Smeg SF4104WVCPS Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SF4104WVCPS (2 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 20 personer och betygsatt av 5 användare till ett genomsnitt på 4.1 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
2
Nedladdningar
454
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SF4104WVCPS |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 37400 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 450 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.15 m |
| Förpackningens bredd: | 635 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Ja |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 65 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.85 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 81.9 |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 250 ° C |
| Vattentankens kapacitet: | 1.2 l |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Antal hyllor: | 3 galler |
| Snabb värme: | Ja |
| Innermått (B x D x H): | 462 x 407 x 212 mm |
| Snabbstart: | Ja |
| Smart matlagningsfunktion: | Ja |
| Antal anpassningsbara recept: | 64 |
| Flerstegsmatlagning: | Nej |
| Pekguide: | Ja |
| Produktens färg: | Silver |
| Skärmtyp: | TFT |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 680 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 40600 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens nettokapacitet: | 41 l |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 14 A |
| Installationsfack, bredd: | 564 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 447 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| Ansluten effekt: | 3100 W |
| Grill styrka: | 2000 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 50 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 445 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Interiör material: | Emalj |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.59 kWh |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Antal tillagningsprogram: | 16 |
| Teleskopskena ingår: | Ja |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Grillgaller ingår: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Stektermometer: | Ja |
| Klar larm: | Ja |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 554 mm |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 2.12 MJ |
| Demohandledningsläge: | Ja |
| Kemikalieskattesänkning (Sverige): | 50 |
| Antal äggklockor: | 1 |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026