Smeg SF4604WVCPNR Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SF4604WVCPNR (2 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 6 personer och betygsatt av 6 användare till ett genomsnitt på 4.7 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
2
Nedladdningar
944
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SF4604WVCPNR |
| Färg på produkten: | Black, Red |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 37600 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 454 mm |
| Grill: | Ja |
| Förpackningens bredd: | 635 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Ja |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 65 |
| Blåtand: | Ja |
| Energiförbrukning (konventionell): | 3.06 MJ |
| Ugnsstorlek: | Liten |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 250 ° C |
| Vattentankens kapacitet: | 1.2 l |
| Självrengörande: | Ja |
| Konvektionskraft: | 1400 W |
| Skärm diagonal: | 23.6 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 Pixels |
| Pekskärm: | Nee |
| Original bildförhållande: | 16:9 |
| Processorfrekvens: | 2.3 GHz |
| Processorfamilj: | Intel® Core™ i5 |
| Processormodel: | i5-6300HQ |
| 64-bitars beräkning: | Ja |
| Antal processorkärnor: | 4 |
| Wi-Fi-standarder: | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth-version: | 4.2 |
| Inkluderar operativsystem: | Windows 10 Home |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Totalt antal megapixlar: | 2 MP |
| Integrerad minneskortläsare: | Ja |
| Kompatibla minneskort: | MMC, Memory Stick (MS), SD |
| Ljudsystem: | Nahimic Audio |
| Skärmform: | Flat |
| Processor litografi: | 14 nm |
| LED-bakgrundsbelysning: | Ja |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| Mikrofon, linjeingång: | Ja |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Antal hyllor: | 3 galler |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| AC-adapter, ström: | 230 W |
| HD typ: | Full HD |
| Internminne: | 4 GB |
| 3D: | Nee |
| Timerlägen: | Cooking time, End cooking time, Timer |
| Förvarings media: | HDD |
| Internminnestyp: | DDR4-SDRAM |
| Inbyggd kamera: | Ja |
| Djup (utan bas): | 32.4 mm |
| Vikt (utan bas): | 8470 g |
| Enhetsbredd (med stativ): | 583.6 mm |
| Djupenhet (med stativ): | 190.6 mm |
| Enhetshöjd (med stativ): | 434.3 mm |
| Vikt (med stativ): | 9470 g |
| Ethernet LAN, dataöverföringshastigheter: | 10,100,1000 Mbit/s |
| Intel® Wireless Display (Intel® WiDi): | Ja |
| Antal portar USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typ A: | 5 |
| Processoruttag: | BGA 1440 |
| Stepping: | R0 |
| Systembuss: | 8 GT/s |
| Processor antal trådar: | 4 |
| PCI Express-kortplatsversion: | 3.0 |
| Processorns driftlägen: | 64-bit |
| Processorns cache: | 6 MB |
| Tjunction: | 100 °C |
| Busstyp: | DMI3 |
| PCI Express-konfigurationer: | 1x16, 2x8, 1x8+2x4 |
| Thermal Design Power (TDP): | 45 W |
| Kodnamnsprocessor: | Skylake |
| Maximalt antal PCI Express-linjer: | 16 |
| Typ av processorcache: | Smart Cache |
| ECC stöds av processor: | Nee |
| Processorfabrikant: | Intel |
| Konfigurerbar TDP-ned: | 35 W |
| Operativsystems arkitektur: | 64-bit |
| Maximalt internminne: | 32 GB |
| Total lagringskapacitet: | 1000 GB |
| Typ av optisk enhet: | DVD Super Multi |
| Inbyggd grafikadapter: | Ja |
| Familjens inbyggda grafikadapter: | Intel® HD Graphics |
| Inbyggd grafikadaptermodell: | Intel® HD Graphics 530 |
| Grundläggande frekvens inbyggd grafikadapter: | 350 MHz |
| Inbyggd grafikadapter dynamisk frekvens (max): | 950 MHz |
| Inbyggt grafikkort-ID: | 0x191B |
| Maximalt minne inbyggd grafikadapter: | 1.7 GB |
| Inbyggd grafikadapter DirectX-version: | 12.0 |
| Inbyggd grafikadapter OpenGL version: | 4.4 |
| Instruktionsuppsättningar som stöds: | SSE4.1, SSE4.2, AVX 2.0 |
| Intel® My WiFi Technology (Intel® MWT): | Ja |
| Intel® Smart Response Technology: | Ja |
| Intel® Hyper Threading Technology (Intel® HT Technology): | Nee |
| Intel® Turbo Boost-teknik: | 2.0 |
| Intel® Quick Sync-videoteknik: | Ja |
| Intel® InTru™ 3D-teknik: | Ja |
| Intel® Clear Video HD-teknik (Intel® CVT HD): | Ja |
| Intel® Insider™: | Ja |
| Intel® Flex Memory Access: | Ja |
| Intel® AES nya instruktioner (Intel® AES-NI): | Ja |
| Förbättrad Intel SpeedStep-teknik: | Ja |
| Kör Disable Bit: | Ja |
| Idle stater: | Ja |
| Termisk övervakningsteknik: | Ja |
| CPU-konfiguration (max): | 1 |
| Intel® Enhanced Halt State: | Ja |
| Intel® Clear Video Technology för mobila internetenheter (Intel® CVT för MID): | Ja |
| Intel® VT-x med utökade sidtabeller (EPT): | Ja |
| Inbyggda alternativ tillgängliga: | Nee |
| Grafik & IMC litografi: | 14 nm |
| Intel® Small Business Advantage (Intel® SBA): | Ja |
| Intel® Secure Key: | Ja |
| Intel® 64: | Ja |
| Intel® OS Guard: | Ja |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d): | Ja |
| Intel® Clear Video-teknik: | Ja |
| Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX): | Ja |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x): | Ja |
| Processorpaketstorlek: | 42 x 28 mm |
| Konfliktfri processor: | Ja |
| Intel® Identity Protection Technology (Intel® IPT): | Ja |
| Versie Intel® Identity Protection Technology: | 1.00 |
| Versie Intel® Secure Key Technology: | 1.00 |
| Versie Intel® Smart Response Technology: | 1.00 |
| ARK ID-processor: | 88959 |
| Intel® Trusted Execution Technology: | Nee |
| Intel® TSX: | Ja |
| Intel® Stable Image Platform Program (SIPP): | Nee |
| Versie Intel® Stable Image Platform Program (SIPP): | 0.00 |
| Intel® TSX-NI-version: | 1.00 |
| Intel® Anti-Theft Technology (Intel® AT): | Nee |
| Tangentbord ingår: | Nee |
| Maximal processorturbofrekvens: | 3.2 GHz |
| Processorkod: | SR2FP |
| Diskret grafikadaptermodell: | NVIDIA® GeForce® GTX 960M |
| Inkluderar mus: | Nee |
| Maximalt internminne som stöds av processorn: | 64 GB |
| Minnestyper som stöds av processorn: | DDR3L-SDRAM, LPDDR3-SDRAM, DDR4-SDRAM |
| Klockminneshastigheter som stöds av processorn: | 1866,2133,1600 MHz |
| Klockhastighetsminne: | 2133 MHz |
| Minnesplatser: | 2 |
| Minnesformfaktor: | DIMM/SO-DIMM |
| Antal skärmar som stöds (av inbyggd grafikadapter): | 3 |
| Minnesbandbredd som stöds av processorn (max): | 34.1 GB/s |
| Antal lagringsenheter installerade: | 1 |
| Chipset moderkort: | Intel® H170 |
| Specifik grafikminnestyp: | GDDR5 |
| Grafikminne: | 4 GB |
| Antalet installerade hårddiskar: | 1 |
| HDD kapacitet: | 1000 GB |
| HDD-gränssnitt: | SATA III |
| Upphängningssystem för väggen: | Ja |
| FSB-paritet: | Nee |
| Bussprocessor på framsidan: | - MHz |
| Tcase: | - °C |
| Intel® efterfrågebaserad växling: | Nee |
| Avtagbar skärm: | Nee |
| Autonomt läge: | Nee |
| Minneskanaler som stöds av processor: | Dual |
| Kameraupplösning: | 1920 x 1080 Pixels |
| Maximal temperatur (konvektion): | 250 ° C |
| Processorserie: | Intel® Core™ i5-6300 Mobile Series |
| Intel® Dual Display Capable Technology: | Nee |
| Intel® FDI-teknik: | Nee |
| Intel® Rapid Storage Technology: | Nee |
| Intel® Fast Memory Access: | Nee |
| Intel® Smart Cache: | Ja |
| Intel® Small Business Advantage (SBA)-version: | 1.00 |
| Intel® HD-grafik: | Ja |
| Intel® Inbyggd Visuals-teknik: | Ja |
| Mini PCI Express-kortplatser: | 2 |
| Wifi: | Ja |
| Typ produkt: | Alles-in-één-pc |
| Spänningsminne stöds av processor: | - V |
| Ångkraft: | 900 W |
| Processorgenerering: | Zesde generatie Intel® Core™ i5 |
| Lägsta temperatur (konvektion): | 30 ° C |
| Antal anpassningsbara recept: | 64 |
| Avkalkningsfunktion: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | TFT |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 680 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 41000 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens nettokapacitet: | 41 l |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Återuppvärmningsfunktion: | Ja |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Hyllor material: | Metall |
| Ström: | 14 A |
| Installationsfack, bredd: | 564 mm |
| Installationsfack, djup: | 500 mm |
| Installationsfack, höjd: | 447 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| Ansluten effekt: | 3100 W |
| Grill styrka: | 2000 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 41 l |
| Totalt ugn: | 3100 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Normalkokning: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.59 kWh |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Nej |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Antal tillagningsprogram: | 16 |
| Ugnens matlagningsmetod: | Kombiångugn |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Avfrostning program mängd: | 2 |
| Nedre uppvärmning + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Grill, hela ytan + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Brödbakningsförmåga: | Nej |
| Effekt, undre värmare: | 1000 W |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 2.12 MJ |
| Turbo-läge: | Ja |
| Antal ångkokningsfunktioner: | 6 |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026