Smeg SF4920MCX1 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SF4920MCX1 (47 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 10 personer och betygsatt av 8 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
47
Nedladdningar
1.092
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SF4920MCX1 |
| Enhetsplacering: | Ingebouwd |
| Typ av operation: | Buttons, Rotary, Touch |
| Färg på produkten: | Aluminium, Black, Stainless steel |
| Dörrgångjärn: | Neer |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 40800 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 559 mm |
| Höjd: | 595 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.15 m |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Barnlås: | Ja |
| Förpackningens bredd: | 635 mm |
| Belysning inuti: | Ja |
| Integrerad klocka: | Ja |
| Typ av klocka: | Elektronisch |
| Rotisserie: | Ja |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Typ av lampa: | Halogeen |
| Total inomhuskapacitet (ugnar): | 70 l |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 10 |
| Lätt att städa: | Ja |
| Kontrollposition: | Voorkant |
| Installationsfackets bredd: | 560 mm |
| Installationsfack djup: | 550 mm |
| Installationsfack höjd: | 590 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| På / Av knapp: | Ja |
| Material genom: | Glass, Stainless Steel |
| Avtagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glasdörrpaneler: | 4 |
| Energiförbrukning (konventionell): | - kWu |
| Energiförbrukning (tvungen konvektion): | - kWu |
| Ugnsstorlek: | Middelmaat |
| Typ av ugn: | Elektrische oven |
| Total ugnseffekt: | 3600 W |
| Ugn med nettokapacitet: | 70 l |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 250 ° C |
| Bakplåtsmått: | Ja |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Avtagbart dörrglas: | Ja |
| Mjukstängande dörr: | Ja |
| Skriv timer: | Digitaal |
| Skärm diagonal: | 3.9 " |
| Ursprungsland: | Italien |
| Fingeravtrycksresistent: | Ja |
| Antal hyllor: | 3 galler |
| Antihalkfötter: | Ja |
| Antal bakplåtar: | 1 |
| Pizza funktion: | Ja |
| Antal matlagningsprogram: | 10 |
| Snabb värme: | Ja |
| Inklusive grillställ: | Ja |
| Timerlägen: | Cooking time, End cooking time, Timer |
| Innermått (B x D x H): | 462 x 407 x 212 mm |
| Stekfunktion: | Ja |
| Type beeldscherm: | TFT |
| Bakplåt: | Ja |
| Smart matlagningsfunktion: | Nej |
| Pizzaschep: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Låddjup: | 680 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 44000 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens nettokapacitet: | 40 l |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| På / av-knapp: | Ja |
| Återuppvärmningsfunktion: | Ja |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Ström: | 14 A |
| Installationsfack, bredd: | 564 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 447 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| Mikrovågsugnens stryka: | 1000 W |
| Ansluten effekt: | 3100 W |
| Grill styrka: | 2000 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 50 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Antal galler: | 1 |
| Installationsfack, höjd (min): | 445 mm |
| Interiör material: | Emalj |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | - kWh |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Ja |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Antal tillagningsprogram: | 13 |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Grillgaller ingår: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Nej |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Klar larm: | Ja |
| Effekt, undre värmare: | 1000 W |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Nej |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 554 mm |
| Kylfläkt för ugnslucka: | Ja |
| Demohandledningsläge: | Ja |
| Antal äggklockor: | 1 |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026