Smeg SF4920VCB1 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SF4920VCB1 (68 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 22 personer och betygsatt av 5 användare till ett genomsnitt på 4.3 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
68
Nedladdningar
1.204
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SF4920VCB1 |
| Färg på produkten: | Black, Red |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 38000 g |
| Bredd: | 81.3 mm |
| Djup: | 55.9 mm |
| Höjd: | 55.9 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.15 m |
| Förpackningens bredd: | 182.9 mm |
| Djuppackning: | 226.1 mm |
| Förpackningshöjd: | 68.6 mm |
| Snäll: | Digitaal |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Ja |
| Användarmanual: | Ja |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 20 |
| Blåtand: | Ja |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.85 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 81.9 |
| Ugnsstorlek: | Liten |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 250 ° C |
| Vattentankens kapacitet: | 1.2 l |
| Bluetooth-version: | 4.0 |
| Måttenhet temperatur: | F, °C |
| Antal batterier/batterier som stöds: | 2 |
| Antal hyllor: | 3 galler |
| Snabb värme: | Ja |
| Innermått (B x D x H): | 462 x 407 x 212 mm |
| Antal sensorer: | 2 |
| Levensduur batterij: | 200 uur |
| Temperaturområde (TT): | -50 - 380 °C |
| Batterier-ingår: | Ja |
| Type beeldscherm: | LED |
| Batterityp: | AA |
| Temperaturområde-(TT): | -58 - 716 °F |
| Magnetisk: | Ja |
| Produktens färg: | Vit |
| Obligatorisk ansökan: | Weber iGrill |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 41 l |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| På / av-knapp: | Ja |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Ström: | 14 A |
| Installationsfack, bredd: | 564 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | - mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| Ansluten effekt: | 3100 W |
| Grill styrka: | 2000 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 41 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Antal galler: | 1 |
| Installationsfack, höjd (min): | 445 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 447 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.59 kWh |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026