Smeg SF4920VCN Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SF4920VCN (54 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 21 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
54
Nedladdningar
1.243
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SF4920VCN |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 37300 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 571 mm |
| Höjd: | 456 mm |
| Grill: | Ja |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.79 kWh |
| Ugnsstorlek: | Liten |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 250 ° C |
| Vattentankens kapacitet: | 1.2 l |
| Självrengörande: | Ja |
| Snabb värme: | Ja |
| Maximal temperatur (konventionell): | 250 ° C |
| Maximal temperatur (konvektion): | 250 ° C |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 41 l |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Återuppvärmningsfunktion: | Ja |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Installationsfack, bredd: | 554 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| Ansluten effekt: | 3100 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Precisionspenna: | Ja |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 41 l |
| Totalt ugn: | 3100 W |
| Ugnström: | 3100 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 445 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 447 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.55 kWh |
| Klar larm: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026