Smeg SF6101TVNO Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SF6101TVNO (52 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 7 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg SF6101TVNO eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SF6101TVNO |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 34600 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 592 mm |
| Grill: | Ja |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Nej |
| Rotisserie: | Nej |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.13 kWh |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 280 ° C |
| Självrengörande: | Nej |
| Övervärme: | Nej |
| Ursprungsland: | Italien |
| Varmluftsgrillning: | Ja |
| Snabb värme: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Vikt inkl. förpackning: | 38200 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 70 l |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Material, hölje: | Glas |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50-60 hz |
| Återuppvärmningsfunktion: | Ja |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Installationsfack, bredd: | - mm |
| Installationsfack, djup: | - mm |
| Installationsfack, höjd: | - mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| Grill styrka: | 1800 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Uppe till höger/vänster |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 70 l |
| Totalt ugn: | 3000 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Normalkokning: | Ja |
| Interiör material: | Emalj |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.68 kWh |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Nej |
| Hålla sig varm funktion: | Nej |
| 99-minuterstimer: | 60 min |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Antal tillagningsprogram: | 10 |
| Bottenvärme: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Långsam tillagning: | Nej |
| Avfrostning program mängd: | 1 |
| Brödbakningsförmåga: | Nej |
| Effekt, undre värmare: | 1200 W |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 2.45 MJ |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SF6101TVNO ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026