Smeg SF6101VB Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SF6101VB (46 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 19 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg SF6101VB eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/46

IT
WARRANTY
GARANTIE
GARANTIE
GARANTIE
GARANTIE
GARANTIE
GARANTÍA
GARANTIA
GUARANTEE
GARANTI
GARANTI
NOELSV
GWARANCJA
ENEN
FRFR
DE
BE-FR
NL
BE-NL
ESDE
PTNL
SVES
PT
ELPL
ZA
GARANZIA
DA
TAKUU
GARANTI
FI
NO
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SF6101VB |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 34400 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 592 mm |
| Grill: | Ja |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.13 kWh |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 280 ° C |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Antal bakplåtar: | 1 |
| Snabb värme: | Ja |
| Timerlägen: | Cooking time, End cooking time, Timer |
| Bakplåt: | Ja |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 72 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Ström: | 13 A |
| Installationsfack, bredd: | 564 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 585 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| Ansluten effekt: | 3000 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 79 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 583 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Interiör material: | Emaljerad stål |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.8 kWh |
| Antal tillagningsprogram: | 8 |
| Bottenvärme: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Klar larm: | Ja |
| Nedre uppvärmning + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Infällbara vred: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 554 mm |
| Kylfläkt för ugnslucka: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SF6101VB ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026