Smeg SF6301TN Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SF6301TN (52 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 26 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 4.4 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
52
Nedladdningar
656
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SF6301TN |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 37800 g |
| Bredd: | 592 mm |
| Djup: | 597 mm |
| Höjd: | 548 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.15 m |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 14 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.13 kWh |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Självrengörande: | Ja |
| Antal hyllor: | 5 galler |
| Timerlägen: | Sluttillagningstid |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Vikt inkl. förpackning: | 41500 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens nettokapacitet: | 70 l |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Återuppvärmningsfunktion: | Ja |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Installationsfack, bredd: | 568 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 585 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| Ansluten effekt: | 3000 W |
| Grill styrka: | 1800 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 70 l |
| Totalt ugn: | 2000 W |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 583 mm |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.68 kWh |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Handtagets färg: | Svart |
| Antal tillagningsprogram: | 10 |
| Ugnens matlagningsmetod: | Fläktassisterad |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Knoppar färg: | Svart |
| Bottenvärme: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Grill, hela ytan + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Effekt, undre värmare: | 1200 W |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 560 mm |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 2.45 MJ |
| Antal äggklockor: | 1 |
| Antal end cooking-timers: | 1 |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026